Povodom Noći muzeja, u petak 26. siječnja 2024. godine, od 9 do 21 sat ulaz u Vukovarski vodotoranj bit će besplatan za sve posjetitelje. Osim stalnog postava, svi posjetitelji imaju priliku pogledati izložbu Proširena stvarnost vukovARskog vodotornja.

Besplatan ulaz za sve posjetitelje
Posjetitelji mogu zatražiti besplatno stručno vodstvo.
Multimedijalni ekrani
U memorijalnoj sobi postavljeno je šest multimedijalnih ekrana na kojima se prikazuje različiti sadržaj.
Izložba proširena stvarnost vukovARskog vodotornja
Posjetitelji na blagajni mogu zatražiti tablete uz pomoću kojih mogu pogledati izložbu proširena stvarnost vukovARskog vodotornja, koja je dostupna na hrvatskom i engleskom jeziku. Ispod svakog plakata postavljeno je Brailleovo pismo.
QR kodovi
Očitavanjem QR koda uz pomoć mobilnog telefona posjetitelji mogu vidjeti kako je Vodotoranj izgledao prije obnove i konzervacije.

Sadržaj i oblikovanje programa: Vukovarski vodotoranj – simbol hrvatskog zajedništva d.o.o.