Tijekom Noći muzeja posjetitelji će moći posjetiti aktualne izložbe, sudjelovati u nogometnom kvizu i zabavljati se uz glazbeni program DJ Filja, kuhano vino i čaj!

Naši : Nostri - povijest nogometa u Puli
Pulski nogomet rijedak je nositelj kontinuiteta i zaboravljenih tradicija grada različitih i suprotstavljenih identiteta. Događaji vezani uz nogomet jedini su zajednički nazivnik svih državnih uprava koje su se izmjenjivale i jedan od značajnih trenutaka okupljanja lokalne zajednice, a time i neizostavni dio njegove memorije.
Pula Fort Center - pulski fortifikacijski sustav
Pula Fort Center posjetiteljski je centar čiji je cilj upoznavanje posjetitelja s fortifikacijskim sustavom grada Pule. Kroz multimedijalnu izložbu prikazan je sustav s oko 28 utvrda i više od dvije stotine različitih vojnih objekata koji svjedoče o razvoju vojne tehnologije, obrambenih strategija i iznimnih građevinskih mogućnosti u 19. i početkom 20. stoljeća.
Pulski električni tramvaj (1904. - 1934.)
Izložba o povijesti prometovanja pulskog električnog tramvaja postavljena je u tunelskim prostorima Zerostrasse.
Nogometni kviz
Kviz vezan uz zanimljivosti iz domaćeg i svjetskog nogometa, a sadržaj pitanja bit će usko vezan za izložbu „Naši : Nostri – povijest nogometa u Puli“.
DJ Filo - glazbeni program
Cjelovečernji glazbeni program.
Fotografiranje s članovima Udruge uprizoravatelja povijesti "Valter"
Fotografiranje uz članove Udruge uprizoravatelja povijesti "Valter" odjevene u povijesne uniforme.

Sadržaj i oblikovanje programa: Povijesni i pomorski muzej Istre – Museo storico e navale dell’Istria