MMSU ove godine širom otvara vrata sa spremnim raznolikom programom. Radionice za škole, radionički i edukativni program za javnost te program za djecu u Dječjoj kući osigurati će da svatko nađe nešto za sebe! Ulaz na sve programe je slobodan, a radno vrijeme Muzeja biti će od 17 do 23 sata. Za vas smo pripremili i nagradnu igru, isspitajte svoje znanje o umjetnosti i ispunite križaljku koja će biti dostupna na ulazu kako biste ušli u izbor za izvlačenje 10 sretnih dobitnika! Čekamo vas!

Priča o MMSU
Priča o MMSU radionica je za više razrede osnovne škole i srednje škole kako bi na zanimljiv i interaktivan način upoznali rad Muzeja moderne i suvremene umjetnosti. Radi se o radionici koja je dio serije radionica Priča o.. od koje svaka priča tematizira kvart Benčić i ustanove koje danas u njemu djeluju. Program za škole/zatvoreno za javnost
Jagoda Kaloper: „Žena u ogledalu“
Ovaj filmski autoportret, koji je prvotno nosio naslov Žena u ogledalu, a kasnije je preimenovan u Iza ogledala, sastavljen je od filmskih inserata i dokumentarnih filmskih sekvenci. Film je kolaž–dijalog–konfrontacija autoričinog života i ljudi iz njene okoline te dvadesetak filmskih lica koje je tijekom karijere igrala. Autorica ga je snimala, montirala i režirala kao work in progress.
Restauratorska klinika
Sudjelovanjem u radionici publika dobiva mogućnost, na edukativan, interaktivan i zabavan način, doznati zašto je važna anamneza umjetnine, do kakvih zanimljivih podataka možemo doći vizualnim pregledom te drugim dijagnostičkim metodama. U praktičnom dijelu, posjetitelji će doznati više o mogućim intervencijama na umjetničkom djelu te dobiti korisne savjete o načinima zaštite i čuvanja umjetnina.
Vodstvo izložbom "Vidljive"
Projektom i izložbom "Vidljive" daje se pregled recentnog stvaralaštva umjetnica kako bi se osvijestila nužnost za ravnopravnom vidljivošću i zastupljenošću autorica u muzejskim kolekcijama i programskim realizacijama. Produkcija autorica obuhvaća širok raspon tema i senzibiliteta te nedvojbeno zaslužuje veću vidljivost i pozornost. Izložbom "Vidljive" provesti će vas kustosica MMSU Ksenija Orelj.
Izvedba učenica OŠ za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica inspirirana izložbom "Vidljive"
Ansambl približava učenike plesa lokalnoj zajednici kroz niz dugotrajnih izvanškolskih umjetničkih projekata u suradnji s lokalnim partnerima. Od 2009. godine ansambl u partnerstvu sa MMSU zajednički stvara interdisciplinarne radionice i izvedbe povezujući učenike plesa sa likovnim, vizualnim umjetnicima - radom na izložbama.
MMSU POP-UP – Tvornica boja@Dječja kuća
Pridružite nam se na uzbudljivoj radionici kroz koju ćemo pusiti mašti na volju, probuditi svoja osjetila i uposliti malene ručice! Ovaj puta smo kao inspiraciju odabrali - boje. Nema lijepše i šire teme kojom se možemo baviti. Postoji jedna malena čudesna naprava, čovječanstvu poznata odavno, a u zadnje vrijeme pomalo zaboravljena, koja s bojama radi čudesne slike, a njeno ime je kaleidoskop!
Jagoda Kaloper: "Žena u ogledalu"

Sadržaj i oblikovanje programa: Muzej moderne i suvremene umjetnosti