Potaknuti ovogodišnjom temom, ideju postava ''Civitas Sacra'' želimo približiti novoj publici na različite načine. Kroz dvije dječje radionice, "Složimo mozaik Šibenika" i "Istraživači Svetoga Grada" kod djece želimo probuditi istraživački duh, približiti najmlađe kulturnom i duhovnom naslijeđu, te ih osvijestiti o njihovoj ulozi u sudjelovanju u aktivnostima ustanova u kulturi. Odrasli će moći besplatno razgledati stalni postav uz organizirano stručno vođenje.
Cilj je svim zainteresiranima približiti priču o važnosti gradnje katedrale za grad Šibenik, njezinom utjecaju na duhovni, kulturni i ekonomski rast grada, ali i odnos šibenčana s objektom kroz povijest.

DJEČJA RADIONICA „SLOŽIMO MOZAIK ŠIBENIKA“
Radionica je namijenjena učenicima od 1. do 4. razreda osnovne škole. Zadatak je da djeca, od kolaž papira slažu mozaik Šibenika i ostalih motiva u gradu - ulice, crkve, parkovi, obala, spomenici i sl. Maksimalan broj djece na radionici je 10. Ovom se radionicom želi kod djece probuditi maštu, približiti im baštinu i ljepotu zavičaja u kojem žive.
DJEČJA RADIONICA „ISTRAŽIVAČI SVETOGA GRADA“
Radionica je namijenjena učenicima od 5. do 8. razreda osnovne škole. Djeca će dobiti pitanja na koja odgovore trebaju pronaći obilazeći postav u vremenu od pola sata, nakon čega se svi zajedno okupljaju i dobivaju odgovore na pitanja prolazeći kroz postav uz stručno vodstvo. Troje najboljih bit će nagrađeno. Maksimalan broj djece na radionici je 20.
STRUČNO VODSTVO KROZ POSTAV
Stručno vođenje kroz stalni postav Interpretacijskog centra. Maksimalan broj sudionika 15.

Sadržaj i oblikovanje programa: Interpretacijski centar katedrale sv. Jakova ”Civitas Sacra”