U Etnografskom muzeju u žitnici "Rupe", posjetitelji će moći uz stalni postav Etnografskog muzeja, pogledati izložbu “Čarolija tekstila – Tradicijsko ruho iz fundusa Etnografskog muzeja“, dok će se u 21 sat u suradnji s Linđom održati Folklorna revija „Čarolija tekstila iz Linđova škafetina“.

STALNI POSTAV ETNOGRAFSKOG MUZEJA
U žitnici Rupe posjetitelji će moći uz stalni postav Etnografskog muzeja, pogledati izložbu “Čarolija tekstila – Tradicijsko ruho iz fundusa Etnografskog muzeja“.
Folklorna revija "Čarolija tekstila iz Linđova škafetina"
Na reviji će sudjelovati članovi Folklornog ansambla Linđo, a prezentaciju nošnji upotpuniti će svojim stručnim komentarima viši kustosi Etnografskog muzej Ivica Kipre, Barbara Margaretić i Branka Hajdić. Kroz folklornu reviju predstaviti će se 12 primjeraka jedinstvenog tradicijskog žensko i muškog ruha kojim će se upotpuniti cjelovita sliku izložbe Čarolija tekstila.

Sadržaj i oblikovanje programa: Dubrovački muzeji – Etnografski muzej u žitnici “Rupe”