Na izložbi će biti predstavljene narodne nošnje iz bogate zbirke Centra za tradicijsku kulturnu baštinu (Posudionica i radionica narodnih nošnji) na kojima se ogledaju orijentalni utjecaji, a pripadaju hrvatskom nacionalnom korpusu na prostoru Republike Hrvatske, susjedne Bosne i Hercegovine, te Crne Gore, Srbije i Kosova. Osim hrvatskih nošnji bit će predstavljene i nošnje drugih naroda i etničkih skupina koje su se formirale pod snažnim tursko-orijentalnim utjecajem: Bošnjaka (BiH, Crna Gora), Crnogoraca (Crna Gora), Albanaca i Goranaca (Kosovo), Srba (Srbija), Turaka Juruka i gornjorekanskih Torbeša (Sjeverna Makedonija).

A la turka 2 - Orijentalni utjecaji na narodne nošnje
Otvorenje izložbe "A la turka 2" predviđeno je 26. siječnja 2024. godine u 18:00h u Turskom kulturnom centru Yunus Emre u Zagrebu. U Noći muzeja uz izložbu je organizirano i stručno vodstvo, a ostalih dana se vodstvo može dogovoriti. Izložba je otvorena do 26. veljače 2024. godine.

Sadržaj i oblikovanje programa: Turski kulturni centar Yunus Emre i Centar za tradicijsku kulturnu baštinu