U Noći muzeja razgledajte stalni postav Crkve Presvetog Otkupitelja – grobnice obitelji Meštrović. Nakon sanacije kupole, restauracije kamene građe i reljefa u unutrašnjosti, te postavljanjem unutarnje rasvjete, crkvica je zasjala u novom ruhu.
U Kulturnom centru Otavice posjetite izložbu „Zavičaj kao vrelo nadahnuća: Tradicija Dalmatinske zagore u umjetnosti Ivana Meštrovića“, nastalu prema autorskoj koncepciji kustosice Lucije Ečim. Kroz priču ispričanu fotografijama Meštrovićevih skulptura, opisima tradicijskih elemenata i popratnim izlošcima, izložba obrađuje tematiku Meštrovićeve inspiracije folklorom njegovog zavičajnog kraja.
Izložba ostaje otvorena do 3. veljače, od 11 – 15:00 svakog dana, osim nedjeljom i ponedjeljkom.

Stalni postav Crkve Presvetog Otkupitelja
Crkvu Presvetog Otkupitelja Ivan Meštrović je izgradio u svojim zavičajnim Otavicama (1928. – 1930.). Zamislio ju je kao grobnicu za sebe i svoju obitelj, te kao crkvu na korist stanovnika svog rodnoga kraja. Meštrović je pokopan u crkvi 24. siječnja 1962. godine. Grobni dio nalazi se u kripti pod zemljom, dok se u crkvenom prostoru, prema Meštrovićevoj želji, odvija božja služba.
Izložba „Zavičaj kao vrelo nadahnuća: Tradicija Dalmatinske zagore u umjetnosti Ivana Meštrovića“ – Kulturni centar Otavice
Kroz odabrana umjetnička djela Ivana Meštrovića, izložba obrađuje sedam aspekata kulturne baštine Dalmatinske zagore: običaje i vjerovanja vezane uz brak, rođenje i smrt, tradicijske igre i igračke, heroje narodnih predaja, drnišku narodnu nošnju i kulturu glazbe drniškoga kraja. Cilj izložbe je ukazati na prisutnost tradicije u Meštrovićevoj umjetnosti te važnost njezina očuvanja.

Sadržaj i oblikovanje programa: Muzeji Ivana Meštrovića – Crkva Presvetog Otkupitelja