U Noći muzeja, 26. siječnja 2024. godine, Muzej za umjetnost i obrt otvorit će izložbu grafičkog stvaralaštva istaknutog hrvatskog slikara i grafičara Marijana Detonija u Umjetničkoj galeriji Gradskog muzeja Križevci. Uz poznate linoreze iz jedne od najvažnijih grafičkih mapa hrvatske međuratne umjetnosti – Ljudi sa Seine iz 1934. godine na izložbi će biti prikazana i dosad rijetko viđena linorezna grafička mapa Tračnice čije su matrice nastale 1941. godine. Grafičke ploče koje će se predstaviti na izložbi donirane su Zbirci grafike Muzeja za umjetnost i obrt zahvaljujući suradnji i darežljivosti gospođe Dagmar Löffler-Badžek i obitelji Percl.

Otvorenje izložbe "Marijan Detoni: od skice do matrice" u Umjetničkoj galeriji Gradskog muzeja Križevci

Sadržaj i oblikovanje programa: Muzej za umjetnost i obrt Zagreb