Muzej crvene povijesti u Noći muzeja ponudit će nekoliko raznovrsnih programa za sve uzraste od predstavljanja kataloga izložbe Dubrovački crni dijamant: 70 godina tvornice TUP, šetnje kroz dom Muzeja crvene povijesti - tvornicu TUP u vodstvu kustosa muzeja Ivana Luja te zabavni program pod nazivom ''Caffe Kulušić'' gdje će posjetitelji imati priliku čuti i prisjetiti se najvećih hitova Novog vala.

Caffe Kulušić
Posjetitelji će u dvorištu muzeja imati priliku prisjetiti se ili otkriti u sklopu slušaonice najveće hitove Novoga vala te se podružiti uz prigodna onodobna pića.
Predstavljanje kataloga Dubrovački crni dijamant: 70 godina tvornice TUP
Predstavljanje kataloga Dubrovački crni dijamant: 70 godina tvornice TUP, izložbe koja se bavi poviješću jedne od najbitnijh dubrovačkih tvornica i doma Muzeja crvene povijesti - Tvornice ugljenografitnih i elektrokontaktnih proizvoda TUP.
Šetnja kroz TUP
Šetnja kroz prostore nekadašnje tvornice TUP te stručno vodstvo kroz izložbe Dubrovački crni dijamant i Crni stup društva koje se sada nalaze u tim prostorima uz stručno vodstvo kustosa Muzeja crvene povijesti, povjesničara Ivana Luja.

Sadržaj i oblikovanje programa: Muzej crvene povijesti