Ovogodišnja Noć muzeja koncipirana je kao dinamična manifestacija s fokusom na važnu ulogu muzeja u zajednici te na procese stvaranja nove publike kako bi zadržali svoju relevantnost i gradili je za budućnost. Upravo s ciljem stvaranja nove publike i produbljivanja odnosa s postojećom, DUBoak se umrežava i otvara ka novim suradnjama nudeći raznovrstan program. U provedbu ovogodišnjeg programa uključeno je više dionika lokalne zajednice: Jedriličarski klub “Malinska”, ŠRD “Lastavica”, Udruga “Mali dub”, TZO Malinska-Dubašnica, Atelijer “Cambun”, te škver obitelji Kraljić koji će ovom prilikom biti otvoren za razgled od 18-20h.

Prezentacija nagrade "Živa"
Program u DUBoak-u započinje 26.1.2024. u 18:30 h posebnom prezentacijom nagrade “Živa” kojom je Centar nagrađen u listopadu 2023.g. zahvaljujući interpretaciji jedinstvene materijalne i nematerijalne pomorske i prirodne baštine Općine Malinska-Dubašnica te raznolikim programima kojima produbljuje odnos lokalnog stanovništva i posjetitelja.
Radionica keramike “Živa u fokusu”
Kako bi se posjetitelji bolje upoznali s našom “Živom”, upravo će im ona poslužiti kao model u kreativnoj radionici keramike koja počinje u 19h pod vodstvom Blanke Petric. Zainteresirani će se okušati u izradi glinene skulpture koju će kasnije moći i obojati.
Radionica mornarskih vještina
U učenju mornarskih vještina i vezivanju čvorova moći će sudjelovati sve generacije od 20h-21h.
Radionica vezivanja udice
Radionica vezivanja udice i zabacivanja ribarskog štapa održat će se u suradnji sa ŠRD „Lastavica” i prilagođena je za sve uzraste.
Podizanje oglavnog jedra
Pokazna radionica podizanja oglavnog jedra održat će se u suradnji sa JK "Malinska".
Glagoljska kaligrafija
U 21h posjetitelje očekuje radionica glagoljske kaligrafije gdje će Vas uz svijeće i vino, Alen Karabaić upoznati s umijećem lijepog pisanja.
Vodstvo kroz postav
Vodstvo kroz postav za sve zainteresirane bit će dostupno od 19h-20h, te od 22h-23h.
Vodstvo kroz postav
Izložba starih fotografija Malinske
Posjetitelji će osim stalnog postava moći razgledati i izložbu starih fotografija Malinske koja je organizirana u suradnji s udrugom “Mali dub” i TZO Malinska-Dubašnica.
Obilazak škvera obitelji Kraljić
Škver obitelji Kraljić za Noć muzeja će biti otvoren od 18h-20h. Posjetitelje očekuje upoznavanje s procesom obnove drvene barke te izložba starih fotografija Malinske (suradnja s udrugom „Mali dub” i TZO Malinska-Dubašnica).

Sadržaj i oblikovanje programa: Interpretacijski centar maritimne baštine DUBoak